Home Zorg & welzijn Vincentiusvereniging doet meer dan beschikbaar stellen van voedselpakketten

Vincentiusvereniging doet meer dan beschikbaar stellen van voedselpakketten

Willem van der Plas en Rutger Jans

De Vincentiusvereniging wil een bijdrage leveren aan een beter leven voor de zwakkeren en kwetsbaren. Dat gebeurt op vele manieren. Denk bijvoorbeeld aan de Voedselbank, de Kringloopwinkel, hulpcoaches of het inloopspreekuur. Willem van der Pas en Rutger Jans vertelden in Blikveld van zaterdag 25 november wat hun bijdrage is aan de Vincentiusvereniging.

Vincentiusvereniging
De Vincentiusvereniging Vught is een maatschappelijke dienstverleningsinstantie, die met behulp van vrijwilligers een continue bijdrage wil leveren aan een beter leven voor zwakkeren en kwetsbaren in de Vught, Helvoirt en Cromvoirt.
Meer informatie is te vinden op de website van de Vincentiusvereniging Vught.

Interview
Willem van der Pas is al 15 jaar bestuurslid van de Vincentiusvereniging, waarvan 7 jaren als penningmeester. Ook is hij initiatiefnemer van de zogenaamde hulppakketten/voedselpakketten in Vught. De Vughtse voedselbank dient zicht te houden aan de landelijke richtlijnen. Ongeveer 100 gezinnen worden jaarlijks geholpen.
Rutger Jans is naast zijn raadslidmaatschap ook al jaren actief als bestuurslid van de Vincentiusvereniging. Zijn missie is om mensen in nood bij te staan en te helpen als hulpcoach. Het kan dan gaan om hulp bij belastingaangifte, invullen formulieren van overheden en organisaties, schuldhulpverlening, etc.
Het gehele interview met Willem van der Pas en Rutger Jans is te beluisteren via onderstaande link.

Interview met Willem van der Pas en Rutger Jans in Blikveld op zaterdag 25 november 2023

Inloopspreekuur Vincentiusvereniging
Het inloopspreekuur is iedere woensdag van 10.00-12.00 uur in het Vincentiushuis aan De Ketting 20 in Vught. In Helvoirt is het iedere maandag inloopspreekuur van 14.00-15.00 uur in het HelvoirThuis aan de Kloosterstraat 30 te Helvoirt.
Ook voor vragen voor hulp bij aanvragen energietoeslag kan men terecht bij het inloopspreekuur.

Kerstactie 2023
Vught zet zich in voor Vught. Steun de kerstactie via deze link of scan de QR code.

Blikveld, zaterdag 25 november
Presentatie: Frida Rouppe van der Voort en Berry van de Water.
Techniek: Maurice van der Vliet
Editor: Ralph van Dongen.