Wat kan wel in coronatijd en wat niet? Hoe kom ik weer in contact met andere
mensen? Verschillende organisaties zijn gaan kijken wat er mogelijk is. Een van de
initiatieven is om mensen via telefoon of online met elkaar in contact te brengen.
Ook wel ‘Telebakkie!’ genoemd.
Snel aan de slag. Met Telebakkie! kunt u thuis contact hebben met meerdere personen tegelijk, gewoon vanuit uw gemakkelijke stoel. U hoeft geen ingewikkelde apps op uw computer of telefoon te downloaden en uw privacy is gewaarborgd. Het enige wat u nodig hebt, is uw telefoon.
Hoe werkt Telebakkie!? Zorg dat iedereen op een afgesproken tijdstip klaar zit met koffie, iets lekkers erbij en een (smart) telefoon. De eerste beller moet een
smartphone hebben om mensen toe te kunnen voegen aan het gesprek. Mensen met een vaste telefoon kunnen wel gebeld worden maar niet zelf een groepsgesprek starten. Stapsgewijs gaat het dan als volgt: Persoon 1 belt persoon 2 en wacht tot het gesprek tot stand is gekomen. Persoon 1 tikt nu op de knop ‘Voeg toe’ (de knop met het + teken) en tikt het nummer in van persoon 3 (of kiest deze persoon uit zijn adresboek). Is het gesprek met persoon 3 tot stand
gekomen, dan tikt persoon 1 op de knop ‘Voeg samen’. Deze knop ziet u rechts op
uw telefoonscherm. Nu bent u al met drie personen in één gesprek! Nog meer personen erbij? Druk op het plusje – Bel de volgende – Wacht tot deze heeft opgenomen – Tik op de knop ‘Voeg samen’ – Enzovoort. Hebt u vragen over Telebakkie! of over het aanmelden (hoe u in contact kunt komen met
anderen)? Neem dan contact op met Yvonne Kolmans van het Mantelzorgteam Vught via yvonnekolmans@welzijnvught.nl of tel. 06 4675 27 73.
Kosten. U betaalt per gesprek dat u opstart. Dus belt u 5 deelnemers voor 40 minuten? Dan betaalt u 5 x 40 = 200 minuten aan het eind van het gesprek. Deze minuten gaan van uw bundel af. Ideaal is daarom dat persoon 1 een bundel heeft met onbeperkt beltegoed. Weet u niet of u dat hebt? Bel dan even met de klantenservice van uw provider. Heeft geen enkele gespreksdeelnemer onbeperkt beltegoed en wilt u de kosten delen? Dan kunt u afspreken dat iedereen persoon 1 rond het afgesproken tijdstip belt. Ieder betaalt dan zelf de eigen gesprekskosten.