Home Zorg & welzijn Succesvolle Swim to Fight Cancer: bijna €700.000 opgehaald voor kankeronderzoek

Succesvolle Swim to Fight Cancer: bijna €700.000 opgehaald voor kankeronderzoek

Siem van den Bosch - Jeroen Delmee en Boet (klasgenoot Siem) - foto Ludo Servais/NOVO3

Op zondag 1 september vond Swim to Fight Cancer plaats bij de IJzeren Man in Vught. Meer dan 960 enthousiaste deelnemers zwommen de 2 kilometer lange route om geld in te zamelen voor kankeronderzoek.

Rond 11.00 uur verzamelden de deelnemers zich in het paviljoen, terwijl Madame Zita haar deuren opende voor de supporters. De Bossche zangeres Lois van de Ven zorgde met haar krachtige stem voor een gezellige sfeer, Edwin Smolders en Huub van Mackelenbergh, afkomstig uit Rosmalen en Den Bosch, praatten het programma op luchtige wijze aan elkaar.

Om 12.00 uur gaven Vughtenaar Jeroen Delmee (gouden bondscoach van de hockeyheren), Siem van den Bosch en klasgenootje Boet het startschot vanaf het water. Dit gebeurde onder het toeziend oog van burgemeester Van de Mortel, wethouder uit Den Bosch Pieter Paul Slikker, oud Swim to Fight Cancer voorzitter Mark Lammers en diens opvolger: Joost de Koning. Vervolgens sprongen de eerste zwemmers het water in.

Joost de Koning: “Ruimte voor verhalen, ruimte voor emoties, maar ook ruimte voor elkaar om vanmiddag het leven te vieren

Met afstanden van 2000 meter voor volwassenen en 600 meter voor de jeugd, gingen de deelnemers hun grenzen te lijf en zetten zij hun onmacht om in kracht. Het zwemparcours begon op de pier en leidde de zwemmers rond het eiland, om te eindigen op het strand ter hoogte van Madame Zita. Langs het parcours waren verschillende juichplekken ingericht waar familie, vrienden en collega’s de zwemmers voor €2,50 konden aanmoedigen. Tijdens het evenement was er op het strand volop muziek, verzorgd door artiesten en Dj’s.

Om 16.00 uur werd het indrukwekkende opgehaalde bedrag bekendgemaakt: maar liefst €685.000,00. De organisatie en deelnemers waren sprakeloos en vol ongeloof. Een dik verdiende beloning na zo’n fantastische dag.

Naast de grote cheque voor Fight Cancer, wordt er ook een bedrag geschonken aan een lokaal goed doel. Dit jaar gaat een deel van de opbrengst naar het IPSO-centrum Vicki Brownhuis aan de Aartshertogenlaan in ‘s-Hertogenbosch. Dit alles dankzij hun fantastische inzet!

Het IPSO-centrum Vicki Brownhuis is er voor iedereen die te maken heeft met kanker. Voor zowel patiënten, hun naasten als nabestaanden. Zij bieden een luisterend oor, ontspanning en lotgenotencontact, want kanker heeft een enorme impact op het dagelijks leven. Zelfs na genezing blijven er vaak veel emoties achter. Je kunt altijd zonder afspraak binnenlopen. Er zijn diverse lotgenotengroepen, ook voor jongeren. Vicki Young is een programma dat zich richt op aandacht, herkenning en plezier voor jongeren die dezelfde ervaringen delen.

Wil je meer foto’s bekijken? Klik hier om de fotogalerij op Facebookpagina van NOVO3 te bekijken.