Home Wonen & werken Bewoners centrum Vught ontevreden

Bewoners centrum Vught ontevreden

Bewoners van het centrum van Vught hebben op 4 maart een brief aan het college en de gemeenteraad gestuurd waarin zij aandringen op spoedige actie van de gemeente om het parkeerbeleid te evalueren en aan te passen. Ondanks toezeggingen van ambtelijke zijde wachten bewoners al een jaar op betrokkenheid bij de evaluatie van het huidige parkeerbeleid. Met de verkeersdrukte, toenemende verkeersonveiligheid en parkeeroverlast in het centrum, wordt het volgens bewoners hoog tijd voor concrete maatregelen.

De Mobiliteitsvisie, door de gemeente gekozen als basis voor het Programma Parkeren, wordt door bewoners als onrealistisch beschouwd. Aspecten zoals parkeren door bezoek van bewoners, winkel- en horecamedewerkers, pakketbezorgers en anderen zijn niet voldoende meegenomen in de visie. Dit heeft geleid tot een onacceptabele parkeerdruk voor bewoners in het centrum.

Om deze problemen aan te pakken, presenteren bewoners een reeks suggesties voor het verbeteren van het parkeerbeleid en de verkeersveiligheid. Deze omvatten onder meer het benutten en uitbreiden van bestaande parkeerplaatsen, het anders gebruik maken van parkeerfaciliteiten, en het aanpassen van parkeerplaatsen en laad- en loshavens om onveilige situaties te verminderen.

Bewoners dringen erop aan dat deze voorstellen zo spoedig mogelijk met alle betrokken partijen worden besproken en geïmplementeerd om de leefbaarheid in het centrum van Vught te verbeteren.