Home Sport Open NK Para-atletiek op Vughtse atletiekbaan opnieuw een geslaagd evenement

Open NK Para-atletiek op Vughtse atletiekbaan opnieuw een geslaagd evenement

De 22ste editie van het Open Nederlands Kampioenschap Para Atletiek georganiseerd door Prins Hendrik, was ook dit jaar een geslaagd sportfestijn. De weersomstandigheden waren immers ook praktisch ideaal. De 65 deelnemende atleten hebben op de verschillende onderdelen laten zien hoe de para-atletiek zich steeds meer ontwikkelt.

Het Open karakter van het kampioenschap bracht met zich mee dat ook internationale deelname is toegestaan en dat betekende dat zich onder de deelnemers ook atleten uit Namibië, Zuid-Afrika, Griekenland, Duitsland, Frankrijk en Engeland bevonden. Niet zo vreemd omdat er niet zoveel officiële wedstrijden zijn in de diverse para-categorieën en men in Vught de nationale limieten voor de Paralympische Spelen in augustus/september in Parijs kon halen.

De teamleider van de Nederlandse Paralympische ploeg, Esther Vergeer, was dan ook aanwezig om wellicht nieuwe kandidaten te ‘werven’ of te bekijken of de al genomineerden vormbehoud toonden. Uitgekeken werd vooral naar de 100 en 200m sprint bij de vrouwen. De wereldkampioene Fleur Jong liep in Vught 12.46 sec. op de 100m maar Kimberly Alkemade – lid van Prins Hendrik – liep op diezelfde afstand 12.45 sec. Dat is een evenaring van het wereldrecord. De Team Holland-chef de mission Esther Vergeer kon derhalve tevreden zijn. Een van de andere bijzondere prestaties kwam op naam van Marlene van Ganzewinkel die met een sprong van 5m 60 het verspringen won. En de visueel gehandicapte Johannes Nambala uit Namibië kwam tot een tijd van van 50.01 op de 400m.

De prijsuitreiking werd door wethouder Nino de Lange verricht. De organisatie onder leiding van Elles de Graaff verdient alle lof omdat de complexiteit van een para-kampioenschap met zoveel categorieën bijzonder groot is. De verschillende handicaps vragen vaak praktische oplossingen die bij een ‘normale’ atletiekwedstrijd onmogelijk zijn. De deelname van visueel-gehandicapten op de loopafstanden brengt bv. met zich mee dat een ‘ziende’ buddy die wedstrijd mee moet lopen. Op de website van NOVO3 komen binnenkort opnamen van deze kampioenschappen en interview met o.m. Esther Vergeer, Kimberly Alkemade en Rob Janssen.

Impressiefoto’s van Ludo Servais/NOVO3