Home Sport & recreatie Update: Sharon Verhoeven valt opnieuw Vughts Duurrecord Biljarten aan

Update: Sharon Verhoeven valt opnieuw Vughts Duurrecord Biljarten aan

In het programma Blikveld vertelde Sharon Verhoeven over haar bijzondere plannen voor het weekend van 16, 17 en 18 mei. Voor de vierde keer gaat ze een poging doen om het Vughts Duurrecord Biljarten te verbreken. Maar liefst 47 uur lang zal ze onafgebroken spelen tegen 47 verschillende tegenstanders.

Het evenement wordt dit jaar voor de negentiende keer georganiseerd door Biljartvereniging Rio Bar. Sharon verbrak in 2019 het toenmalige record van 43 uur tijdens de 15e editie van dit evenement. Eerder zette ze het record al op haar naam in 2008 (32 uur) en 2011 (35 uur).

In actie voor het goede doel
Sharon Verhoeven is inmiddels al meer dan elf jaar uitbaatster van café Rio Bar. Dit jaar zet ze haar recordpoging in voor een goed doel dat haar nauw aan het hart ligt: het Diabetes Fonds. “Als echte vrienden van Guus wil ik met deze actie geld inzamelen voor deze stichting,” vertelt ze. De nieuwe recordpoging dit jaar start op vrijdagmiddag om 16.00 uur in café Rio Bar. Burgemeester Nijkerken – de Haan verricht de symbolische afstoot, waarna de voorzitter van Biljartvereniging Rio Bar de eerste partij tegen Sharon speelt. De laatste partij staat gepland op zondagmiddag om 16.10 uur, waarin Sharon het opneemt tegen Bjorn Oskam. Daarna zit haar biljartmarathon erop.

Luister hier naar het interview met Sharon

Bekijk hier op opname met Sharon Verhoeven Dtv/NOVO3

Flyers Duurrecord Biljarten


Sharon Verhoeven gaat op indrukwekkende wijze het Vughtse duurrecord biljarten aanvallen. In haar eigen Rio Bar speelt ze 47 uur non-stop tegen 47 verschillende tegenstanders. Haar poging staat volledig in het teken van een goed doel: zoveel mogelijk geld inzamelen voor het Diabetes Fonds.

De motivatie voor deze sportieve uitdaging is persoonlijk. De tweejarige Guus, zoon van goede vrienden, heeft diabetes type 1. Sharon: “Dat geeft me extra kracht om door te zetten. Het is niet zomaar een recordpoging, het betekent echt iets.”

Spektakel van 16 tot en met 18 mei

Het evenement vindt plaats op 16, 17 en 18 mei. Op vrijdagavond om 18:00 uur geeft burgemeester Nijkerken – De Haan het officiële startsein met de afstoot van de eerste partij. Tijdens het hele weekend is er volop entertainment: Vughtse dj’s, regionale artiesten, blaaskapellen en landelijke bekendheden als Loïs van de Ven en Otto Lagerfett zorgen voor een feestelijke sfeer.

Topniveau aan de tafel

Sharon neemt het op tegen een indrukwekkende lijst van tegenstanders, waaronder eredivisiespelers Jean van Erp en Paul Bruijsters, wereldkampioene Therèse Klompenhouwer, Bart Ceulemans – kleinzoon van de legendarische Raymond Ceulemans – en Rio Bar-clubicoon Wilco van Wijck. “Het wordt een mooie mix van gezelligheid en topsport,” zegt ze. “Om dit drie dagen vol te houden, zal ik op pure adrenaline moeten spelen.”

Met 47 verschillende tegenstanders en Sharons eigen ervaring in de landelijke top, belooft het een weekend met biljart van hoog niveau. “Ook als je geen kenner bent, is het de moeite waard. Je zult versteld staan van de patronen en precisie van deze spelers,” aldus Sharon. Op zondagochtend wordt er traditioneel ge-frühschopt met De Feestbende.

Doneren voor onderzoek naar diabetes

De volledige opbrengst van het evenement gaat naar het Diabetes Fonds. Sharon licht toe: “Diabetes type 1 is een ernstige, ongeneeslijke auto-immuunziekte. Onderzoek is hard nodig, en met dit evenement hopen we daar een steentje aan bij te dragen.” Doneren kan via de QR-code op locatie of door geld over te maken naar NL66 INGB 0008 0688 44.

Rio Bar: biljartmekka van Vught

Biljartvereniging Rio Bar, een van de grootste café-biljartverenigingen van Nederland, telt maar liefst twintig competitieteams. “De Rio Bar is een bruisende plek,” zegt Sharon. “Of het nu om biljarten, darten, sport kijken of een pubquiz gaat – hier gebeurt altijd iets. En het is hartverwarmend hoeveel leden zich inzetten om dit bijzondere evenement mogelijk te maken.”