Home Sport & recreatie Ommetje Jagershagen en Sparrendaal

Ommetje Jagershagen en Sparrendaal

Wil jij ook wandelen deels over onverharde paden en dicht bij huis. Dat kan op de ‘Ommetjes in Vught en omgeving’. Deze lente werden acht ommetjes gedeeld. Deze keer het ommetje Jagershagen en Sparrendaal, een wandeling van 6,5 km over Vughtse landgoederen. Wandel van knooppunt naar knooppunt en geniet! In de 18e-eeuw is door ontginning een aantal landgoederen ten zuiden van Vught aangelegd. De wandeling gaat over landgoed Jagershagen met een fraaie afwisseling van halfopen landschap en loofbos. Ook wandel je over landgoed Sparrendaal, een bos met fraaie fijnspar en douglas, doorsneden door prachtige oude eiken- en beukenlanen. Je komt ook langs overblijfselen van de kloosterhistorie op Sparrendaal: het kloosterkerkhof en een Mariakapelletje. Op de landgoederen komen dassen en reeën voor, daarom moet de hond aangelijnd zijn.

Start- en eindpunt

Het ommetje maakt gebruik van het Brabantse netwerk van wandelknooppunten. Je kunt de route op diverse plaatsen starten. Eén van de beginpunten is het parkeerterrein van Sportpark Bergenshuizen (De Kikvorsch). Loop van hieruit richting de Bergenshuizenseweg. Ga daar linksaf naar Knooppunt 35. Volg de Knooppunten 35 – 36 – 79 – 34 – 32 – 33 – 44 – 46 – 35. De route heeft een lengte van 6,5 km. Tussen de Knooppunten wijzen gele pijlen in een groen vlak je de weg naar het volgende Knooppunt. Je kunt de route inkorten door bij Knooppunt 35 naar Knooppunt 79 te lopen, de wandeling is dan 4,5 km.

Wandelfolder

De mooiste wandelingen in Vught, Helvoirt en Cromvoirt zijn gebundeld in een handzaam boekje: Wandelroutes. Hierin vind je acht ommetjes met een lengte tussen 4,5 km en 6,5 km. De wandelfolder is verkrijgbaar bij het toeristische informatiepunt in DePetrus in Vught en in het HelvoirThuis in Helvoirt.