Home Bestuur & politiek Yvonne Vos: “Het CDA maakt zich zorgen over de financiële positie van...

Yvonne Vos: “Het CDA maakt zich zorgen over de financiële positie van Vught”

Afgelopen weken, tijdens de coronatijd, waren de fractievoorzitters van de Vughtse politieke partijen op toerbeurt telefonisch te gast bij Blikveld. Zaterdag 13 juni was Yvonne Vos, fractievoorzitter van het CDA, aan de beurt. Ruim twee jaar geleden kwam het CDA met één zetel in de Vughtse Raad en nam Yvonne Vos plaats in de gemeenteraad. Op de vraag van Erik Overman of ze inmiddels door heeft hoe het in de gemeenteraad werkt, was haar antwoord “Het merendeel van de tijd heb ik wel door hoe het werkt, maar ik verbaas me wel over de beraadslagingen, de besluitvorming en over de voorstellen die aan ons voorgelegd worden. Voorbeeld hiervan is de groenstrook bij het Isabellaveld die afgelopen week aan de raad werd voorgelegd. Hiervoor is een bedrag van € 35.000 beschikbaar gesteld. Omwonenden laten via de inspraak weten dat ze dat kapitaalvernietiging vinden, € 3.500 is meer dan genoeg. Ze vinden het belangrijker dat zij betrokken worden bij de verdere invulling van de wijk. Dat hebben we twee jaar geleden al met elkaar in de raad afgesproken en het college had de opdracht het verder uit te werken. Dan begrijp ik niet dat het nu weer op de agenda komt, werk het gewoon uit.”

“Als kleine partij is het moeilijk om iets voor elkaar te krijgen. Er is te veel machtsdenken, er wordt slecht geluisterd, als oppositiepartij word je niet serieus genomen en er wordt te veel op de persoon gespeeld”, zegt Vos. Dat laatste speelde vooral tijdens de besluitvorming over het bestemmingsplan N65, voor Vos een dieptepunt om op terug te kijken. De coalitiepartijen wilden geen amendement van de oppositie steunen omdat ze dat vooraf onderling zo afgesproken hadden. Vos vervolgt: “Maar het kan ook anders en soms lukt het wel. Afgelopen donderdag verliep de vergadering wel in een constructieve sfeer. Onze motie rondom het anti Speculatiebeleid werd met enkele aanpassingen door twee coalitiepartijen gesteund en tijdens de vergadering ging ook Gemeentebelangen mee. Het kan dus wel.”

Vos en haar CDA maken zich zorgen over de financiële positie van Vught. “Je kunt niet alles voor je uitschuiven en de volgende generaties en coalities opzadelen met problemen waar je nu iets aan moet doen. Er gaat te veel geld naar de N65, waar Vught te weinig voor terug krijgt. Dat moet beter uit onderhandeld worden.”

Het gesprek ging verder over de komende verkiezingen, de samenwerking met het CDA Helvoirt, de verwachting dat er minstens twee maar liever drie zetels voor het CDA kunnen uitrollen en waarom zaken die in de gemeenteraad van Haaren goed gingen, overgenomen moeten worden in Vught. En tot slot “Ja Yvonne Vos is beschikbaar bij de komende verkiezingen en wil graag op de lijst van het CDA”.

Presentatie: Erik Overman en techniek Ludo Servais.

Beluister hier het volledige gesprek met Yvonne Vos.