Home Blikveld Stichting MariTon nu ook in Helvoirt actief

Stichting MariTon nu ook in Helvoirt actief

De stichting MariTon helpt gezinnen met een minimuminkomen met voedsel, fietsen, klusjes, maar ook soms financieel. De stichting, zo’n kleine 8 jaar geleden gestart, groeit gestaag en ondanks deze moeilijke coronatijd lukt het MariTon om de eindjes aan elkaar te knopen, vertelde Marion de Koning in het programma Blikveld van Novo3.

“In acht jaar tijd is MariTon een begrip geworden in Vught en van alle kanten krijgen we ondersteuning van bijvoorbeeld ondernemers als Albert Heijn, Bakker Smaak en pizzeria Amoen, maar ook van scholen, de Rotaryclub en niet te vergeten alle lieve mensen die boodschappen bij ons aan de deur zetten. Zo kregen we bijvoorbeeld 80 zakken drop en wat denk je van 150 kilo kaas.”

Op woensdag koopt Marion de Koning groente en fruit in, want vers is belangrijk zo reageert zij en zeker in deze Coronatijd is het belangrijk dat mensen gezond eten. Het geld komt van donaties, zoals bijvoorbeeld de Rotaryclub die vorig jaar een grote actie hield ten bate van MariTon.

Er is ook een Facebookpagina ‘Marions Ruilhoekje’ waar mensen tweedehandsspullen kunnen ruilen tegen producten voor in de voedselpakketten. De besloten Facebookpagina telt 932 leden. Iedereen kan na aanmelding lid worden.

De stichting MariTon werkt nauw samen met Welzijn Vught, het maatschappelijk werk, budgetcoaches en de gemeente Vught. Ook die laatste stuurt mensen regelmatig door naar MariTon.

Marion de Koning is samen met haar vrijwilligers iedere dag in touw, van ’s-morgens tien tot ’s-avonds tien uur. Zij doet het graag want naast de 24 uurs zorg voor haar man zet ze zich graag in voor anderen bij wie het even tegenzit. Ze haalt energie uit haar werk en ook haar man draagt een steentje bij door mee te denken en te praten met mensen die ze helpen.

Er is ook een klusdienst waar mensen met een kleine beurs een beroep op kunnen doen. Het team bestaat eveneens uit vrijwilligers.

Sinds kort is de stichting ook actief in Helvoirt, bekend terrein voor Marion. Voor ze naar Vught kwam, woonde ze in Helvoirt.

Voor informatie over de stichting, ga naar www.stichtingmariton.nl

Voor het Ruilhoekje, ga naar Facebook: Marions ruilhoekje.

Presentatie Erik Overman en Peter Corvers.
Techniek Ralph van Dongen.

Beluister hier het interview met Marion.