Home Nieuws Weekend minder treinen tussen Den Bosch en Eindhoven na brand in onderstation

Weekend minder treinen tussen Den Bosch en Eindhoven na brand in onderstation

Tussen Den Bosch en Eindhoven rijden de rest van het weekend minder treinen. Dat komt door een brand die vrijdag heeft gewoed bij een onderstation in Boxtel. Hierdoor komt er te weinig stroom op de bovenleidingen om alle treinen van energie te kunnen voorzien, legt een woordvoerder van ProRail uit.

Op de reisplanner van de NS staat enkel dat de storing komt door een defecte bovenleiding, maar er zit dus een iets groter probleem achter dat niet heel snel kan worden opgelost. De verwachting is dat dit nog tot maandagochtend om 5.15 uur zal gaan duren. “We hebben die tijd nodig voor het herstel, maar doen er alles aan om dit zo snel mogelijk af te ronden, zodat de normale dienstregeling kan worden hervat.”

Tussen Eindhoven en Den Bosch geen sprinters en minder intercity’s

Tot die tijd rijden er tussen Eindhoven en Den Bosch geen sprinters en minder intercity’s. De treinen maken gebruik van stroom uit twee andere onderstations in de buurt. Het komt neer op één trein per half uur in beide richtingen. De intercity die normaal zonder tussenstop tussen de twee steden rijdt, stopt tijdelijk ook in Vught.