Home Streek IVC pakt groots uit voor 70-jarig jubileum

IVC pakt groots uit voor 70-jarig jubileum

Foto: IVC-Dtv

Morgen, 27 september, begint de nieuwe editie van het IVC. Al zeventig jaar wordt de International Vocal Competition (IVC) gehouden in Den Bosch. Het is de springplank voor jonge talenten die een zangcarrière ambiëren. Vanwege de 70ste verjaardag wordt er deze editie groots uitgepakt.

Deze editie staat in het teken van opera en oratorium. Op vrijdag 27 september wordt het jubileum afgetrapt met een verjaardagsconcert. Voor wie denkt dat opera zich alleen afspeelt in de concertzaal heeft het mis. Ook in het voetbal komt het terug. Zo is de hymne van de Champions League, het belangrijkste Europese clubtoernooi, gebaseerd op Händels Zadok the Priest. Het origineel zal gespeeld worden tijdens het concert.

In het weekend begint de competitie met de eerste en tweede ronde. Op 5 oktober wordt de International Vocal Competition afgesloten en wordt bekend wie zich de winnaar mag noemen van het concours.