Home Streek Hoogste piek krappe arbeidsmarkt voorbij

Hoogste piek krappe arbeidsmarkt voorbij

vragenuurtje laptop

De hoogste piek op de krappe arbeidsmarkt is voorbij. Zelfs in de krapste beroepsgroep, de ICT, is de spanning afgenomen. Dat meldt het Uitvoeringsinstituut Werknemersverzekering (UWV).

Volgens het UWV blijft er dit jaar veel vraag naar personeel. “De vraag naar personeel blijft groot, bijvoorbeeld in het onderwijs, de zorg en de techniek. Brabanders die werkloos raken, kunnen daardoor ook in 2024 in veel gevallen snel weer aan de slag, eventueel in een van deze sectoren”, schrijft het UWV.

Het uitvoeringsinstituut verwacht dat het aantal vacatures dit jaar met twee procent afneemt. Milou Audenaerd, arbeidsmarktexpert bij UWV, heeft daar wel een reden voor. “Langzaamaan zien we nu ook in Brabant de naweeën van de coronapandemie. Bedrijven die mogelijk niet levensvatbaar waren, zijn met overheidssteun overeind gebleven. Zij gaan nu alsnog failliet en dat heeft gevolgen voor het aantal ontslagen en WW-uitkeringen.”

Het UWV spreekt verder van een opvallende ontwikkeling in de ICT, want het aantal WW-uitkeringen groeit in die beroepsgroep harder dan gemiddeld. Dit komt door de economisch gezien lastige tijd. “In economisch mindere tijden stromen er daardoor ook meer ICT’ers in de WW”, aldus Audenaerd.

Dat het aantal WW-uitkeringen stijgt was ook in Oost-Brabant te merken. In januari zo’n 25.500 personen een WW-uitkering. Dit is 3,4 procent meer dan de maand ervoor. In Maashorst (-0,2) en Sint-Michielsgestel (-0.5) daalde het aantal WW-uitkeringen. In de andere gemeenten steeg het aantal uitkeringen, met Boekel op kop met een stijging 67 naar 74, zo’n tien procent. Oss (+3,2 procent) en Den Bosch (+2,3) procent kregen te maken met stijgingen van rond het gemiddelde.