In de uitzending van Dtv-nieuws van woensdag 12 maart is er aandacht voor de protesten tegen de mogelijke komst van een AZC in Berlicum. Daarnaast werd het treinverkeer tussen Den Bosch en Oss woensdagochtend stilgelegd vanwege een onderzoek naar een mogelijk gevaarlijke stof op station Oss. Ook is er aandacht voor Roos van der Heijden, een 21-jarige Bossche die door het land tourt met de musical Sneeuwwitje. Hoe dat zit is te zien in de uitzending vanaf 19.00 uur op NOVO3.nl.
Berlicummers hangen spandoeken op tegen mogelijke komst AZC. Spandoeken met teksten als ‘azc weg ermee!’ en ‘nee, hier geen azc’ hangen sinds dinsdagavond aan hekken en bomen langs de Runweg in Berlicum. Honderden demonstranten kwamen samen om hun kritiek te uiten tegen de mogelijke komst van een vluchtelingenopvang. De actiegroep gaat op donderdagavond opnieuw protesteren voor het gemeentehuis in Sint-Michielsgestel.
Gevaarlijke stof
Het treinverkeer tussen Den Bosch en Oss werd woensdagochtend stilgelegd vanwege een onderzoek naar een mogelijk gevaarlijke stof op het Osse station. Het bleek te gaan om een kleine hoeveelheid stookolie die uit een wagon van een goederentrein was gelekt. De lekkage ontstond doordat een paar afsluiters onder de wagon niet helemaal dicht zaten. Van groot gevaar bleek uiteindelijk geen sprake. De omgeving rond het station werd wel afgezet en daardoor ontstond er flinke verkeersdrukte. De politie waarschuwde via een bord op het station dat mensen daar onmiddellijk weg moesten. Rond 13.00 uur kwam het normale treinverkeer weer op gang.
De 21-jarige Roos van der Heijden uit Den Bosch gaat het land door als Eirlys (ERRLIES)in Sneeuwwitje de musical. Het is een productie van het Nationaal Jeugd Musical Theater, een theaterschool. Van der Heijden vertelt hoe ze naar deze rol toe heeft geleefd en probeert nieuwe lokale sterren te enthousiasmeren. De voorstelling is zondag te zien in de Lievekamp in Oss.