Home Nieuws Dtv-nieuws met vrouwendag en bevers

Dtv-nieuws met vrouwendag en bevers

Dtv/NOVO3

In het Dtv-nieuws komt Internationale Vrouwendag aan bod. Maar ook aandacht voor de oprukkende bevers, jeugdzorg en een rechtszaak. De uitzending is vanaf 19.00 uur te zien op NOVO3.nl.

Al meer dan honderd jaar staat 8 maart in het teken van internationale vrouwendag. In gemeenschapshuis De Walnoot in Boxtel wordt deze dag uitgebreid gevierd. Bent u benieuwd naar welke activiteiten er in de regio worden georganiseerd? Bezoek dan de pagina ‘Waar ben jij op 8 maart’ op www.internationale-vrouwendag.nl.

Een 33-jarige man uit Den Bosch zegt spijt te hebben van een enorme explosie die hij in november veroorzaakte in Nieuwkuijk. De verdachte, Gerrit de J., stak een lawinepijl af bij de voordeur. De bewoonster die net naar de voordeur was gelopen, raakte zwaargewond door de explosie en verloor haar onderbeen. De advocaat van de man verklaart dat het explosief bedoeld was als waarschuwing, om angst aan te jagen. Het was volgens hem niet de bedoeling om de bewoners te verwonden of doden. Dat verklaarde ook de advocaat van een 56-jarige medeverdachte uit Rosmalen, die wordt gezien als tussenpersoon. Maar de officier van justitie gelooft daar niet in en zegt dat alles wijst op poging tot moord met voorbedachte rade.

Vlotten voor bevers

De beverpopulatie in Nederland neemt steeds verder toe, ook in onze regio. Bij hoogwater kunnen de dieren voor problemen zorgen bij onze dijken. Daarom is waterschap Aa en Maas een bijzonder experiment begonnen. Het waterschap wil de komende tijd nog meer drijvende vlotten in het water neerleggen.

De gemeenten Den Bosch en Heusden zijn erover uit: er moeten meer voorzieningen komen voor de zorg van kinderen, jongeren en jongvolwassenen. Om dit voor elkaar te krijgen, gaan de twee gemeenten samenwerken. In de praktijk blijkt dat aan dit soort voorzieningen veel behoefte is. Als je op jonge leeftijd goede zorg krijgt, zou je later minder zware hulp nodig hebben. Aan de Gemeint in Vlijmen moet het straks allemaal gaan gebeuren. Heusden heeft de grond al gekocht en gaat daar samen met Den Bosch invulling aan geven. Op dit moment denken de gemeenten aan onder andere een dagbesteding en een tijdelijke woonvoorziening.