Op de A2 is maandagochtend een flinke file ontstaan door een ongeval bij Zaltbommel. De snelweg richting Utrecht werd helemaal afgesloten, in de andere richting gingen twee rijstroken dicht. In beide richtingen liep de vertraging rond 7.00 uur op tot meer dan een uur.
Volgens Rijkswaterstaat gebeurde het ongeluk tussen Zaltbommel en de Martinus Nijhoffbrug over de Waal. Daarbij zouden meerdere voertuigen betrokken zijn, waaronder een vrachtwagen. Twee personenauto’s zijn na het ongeval in brand gevlogen en de betrokken vrachtwagen heeft betonplaten verloren. Die lagen verspreid over meerdere rijstroken. Een kraanwagen komt ter plaatse om deze op te ruimen.
Rond 7.00 uur kon Rijkswaterstaat één rijstrook richting Den Bosch weer vrijgeven, nadat de auto’s waren geblust. De vertraging in die richting was door de kijkersfile al opgelopen tot 1 uur en 20 minuten. Vanaf half acht werd de afsluiting van de A2 uitgebreid tot aan knooppunt Vught. Verkeer wordt daar over de parallelrijbaan gestuurd en kan vervolgens de omleiding volgen.
De afhandeling van het incident duurt naar verwachting nog tot 13.00 uur. De ANWB adviseert verkeer richting het noorden om te rijden via Waalwijk, over de A59. Vanaf daar kunnen omrijders de A27 volgen tot Gorinchem, om vervolgens via de A15 weer op de A2 te komen.