Op woensdag 16 april vindt er een Geheugencafé plaats in Huize Theresia. Dit keer met een Verhalenbijeenkomst Dementie, waarbij deelnemers leren om mensen met dementie beter te begrijpen.
Vanaf de geboorte rolt de rode loper van het leven zich uit, gevuld met herinneringen. Bij dementie rolt deze langzaam op: recente herinneringen vervagen eerst, terwijl jeugdherinneringen blijven. Dementie heeft grote impact, zowel voor de persoon zelf als de omgeving.
Tijdens de Verhalenbijeenkomst Dementie leren deelnemers op een interactieve manier hoe ze mensen met dementie beter kunnen begrijpen. Er wordt ingegaan op hun ‘nieuwe taal’ en hoe hiermee om te gaan. Praktijkvoorbeelden zorgen voor herkenning en inzichten die helpen in de omgang. Trainer en adviseur Ine van Heesch deelt deze avond haar expertise over dementie en kwaliteit van leven.
Praktische informatie
Het Geheugencafé vindt plaats op woensdag 16 april van 19.30-21.00 uur in Huize Theresia aan de Molenrijnselaan. De toegang is gratis, maar aanmelden is verplicht. Aanmelden kan via deze link of door de QR-code te scannen. Vervolgens kan er zonder account worden aangemeld en wordt het ticket per e-mail verstuurd. Mocht dit te ingewikkeld zijn, dan is aanmelden ook mogelijk via een e-mail naar: geheugencafevught@gmail.com.
Tijdens de bijeenkomst is ook de Geheugenbibliotheek aanwezig met informatiemateriaal en boeken over dementie.
Het Geheugencafé is een initiatief van het Dementienetwerk Vught en wordt georganiseerd door een werkgroep met vertegenwoordigers van Vughterstede, Huis73 Bibliotheek Vught en Ouderen Samen. Het Geheugencafé Vught wordt mede mogelijk gemaakt door de Gemeente Vught.
Vervoer
Voor wie vervoer nodig heeft, is er AutoMaatje. Inschrijving als deelnemer is vereist om een rit te boeken. Reserveren kan tot uiterlijk twee dagen van tevoren, op maandag tot en met donderdag tussen 9:00 en 12:30 uur, via (073) 303 58 60 of per e-mail: automaatjevught@gmail.com.