Op zaterdag 1 juni is er een speciale extra uitzending van het programma Sophie & Jeroen. Te gast is Elly Vleeschhouwer-Blocq, een oud gevangene van Kamp Vught en overlevende van de holocaust.
Jeroen Pauw gaat in de uitzending een uur lang in gesprek met de 99-jarige Vleeschhouwer, die onder andere Kamp Vught en Auschwitz wist te overleven. Een gesprek over overleven, de liefde voor haar man Wim en over de rol die Philips speelde in de bescherming van Joodse Nederlanders. Mede dankzij haar werk voor Philips overleefde ze acht verschillende kampen.
Het gesprek gaat ook over de huidige spanningen in de samenleving. Naast Vleeschhouwer is Femmetje de Wind te gast, die een historische roman schreef, genaamd ‘Hij noemde me Elly’. Ook Elly’s kleindochter Chaja is aanwezig. Zij is al sinds jonge leeftijd geïnteresseerd in de geschiedenis van haar opa en oma.
De speciale uitzending is de laatste van Sophie & Jeroen van dit seizoen. Na de zomer komen ze terug met een nieuwe talkshow. De special is te zien op zaterdag 1 juni om 19.05 uur bij BNNVARA op NPO1.