Kinderspektakel is een podium voor kinderen om in aanraking te komen met klassieke muziek. Daarvoor is het Kinderspektakel in 2012 in het leven geroepen, eerst in Huize Bergen en nu in de Guldenberg.
Met hulp van Renske, dwarsfluitdocente, en een acteur wordt het sinds 2017 steeds aantrekkelijker gemaakt voor kinderen om deel te nemen aan Kinderspektakel. Inmiddels worden er 200 gasten verwacht om naar de kinderen te komen luisteren. Dit jaar is het thema Kapitein Jango met een dodo de zeeën bevaart.
In het week voor 13-14 juli krijgen zes volwassen musici een masterclass aangeboden van woensdagavond tot en met zaterdag. Tijdens een diner op de zaterdagavond en bij het slotoptreden op de zondag mogen ze het geleerde aan het publiek vertolken. De musici worden op conservatoria gescout uit Nederland en het buitenland. Dit alles is gratis te bezoeken.
Madeleine Mastboom, lid van de organisatie, vertelde in Blikveld meer over het evenement en het Zomerfestival Klassiek.
Luister hieronder naar het interview
Presentatie Frida Rouppe van der Voort en Joop Kraan
Techniek en editor Ralph van Dongen