Home Corona CDA bezorgd over de horeca

CDA bezorgd over de horeca

De fractie van het CDA heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over de Vughtse horeca. Door de coronacrisis lopen de Vughtse horeca-ondernemers belangrijke omzet mis en voorlopig zal de situatie niet veranderen. De fractie stelt dat als de 1,5 meter maatschappij verder gaat het voor de horeca nog steeds lastig is voldoende omzet te generen.
Na overleg met enkele horeca-ondernemers in het centrum heeft de fractie van het CDA het college gevraagd of het mogelijk is om op het Marktveld – in ieder geval tot en met de zomer 2021 – de terrasruimte(n) te verruimen. Dat geeft meer afstand tussen de tafeltjes onderling en de ondernemers de mogelijkheid om hier gezamenlijk een groot terras te kunnen benutten. Tevens wordt gevraagd of het college bereid is om op andere locaties in Vught – daar waar het mogelijk is – hier ook ruimhartig aan mee te werken.
Tenslotte wordt gevraagd of de gemeente bereid is om voor deze periode af te zien van precario of ‘terrasbelasting’, zodat de ondernemers minder lasten hebben.