Home Carnaval Goed nieuws voor carnavalvierende basisscholen. Meer ruimte voor doorstroomtoets

Goed nieuws voor carnavalvierende basisscholen. Meer ruimte voor doorstroomtoets

Basisscholen krijgen drie in plaats van twee weken de tijd om de zogeheten doorstroomtoets af te nemen. Minister Paul van onderwijs komt daarmee tegemoet aan scholen die stelden dat de viering van carnaval volgend jaar in het gedrang zou komen.

De opvolger van de Cito-toets stond gepland voor de eerste twee weken van februari en carnaval valt precies in die periode. De minister heeft vorige week onder meer gesproken met vertegenwoordigers van carnavalsverenigingen, het onderwijs en de toetsaanbieders.

“Een leerling moet in goede omstandigheden een toets kunnen maken. Tegelijkertijd zie ik ook het belang van deelname aan belangrijke tradities. Om hiervoor meer ruimte te maken, verleng ik de periode waarin scholen een doorstroomtoets kunnen afnemen van twee naar drie weken”, aldus minister Paul in een brief aan de Tweede Kamer.

Verschillende fracties in de Tweede Kamer hadden onlangs gevraagd om een verruiming en krijgen dus hun zin.