Home Bestuur & politiek Wethouder not amused

Wethouder not amused

Voorafgaande aan de raadsvergadering werd op verzoek van Gemeentebelangen (GB) in een vragenhalfuurtje het onderwerp: visiedocument voor culturele samenwerking van Stichting Theater De Speeldoos, Stichting Muziek, Dans & Musical Vught (MDM), MusiCare, Vughtse Omroep Stichting, publieke omroep Novo3, welzijnsorganisatie Farent en theaterwerkplaats Novalis besproken.

Visiedocument
Aanleiding is dat GB, via de website van Novo3, er kennis van heeft genomen dat Vughtse cultuur- en welzijnsorganisaties de handen ineen hebben geslagen voor een toekomstbestendige, creatieve hub in het hart van Vught. Hiertoe is een visiedocument gepubliceerd met extra wensen ten aanzien van de nieuwbouw van De Speeldoos.

Overleg?
Namens GB wilde Guus van Woesik van de wethouder weten of er vanuit de stichting, conform afspraak, actief overleg is gevoerd met het college van B&W over het visiedocument. Dit vanuit de opdracht om een ‘kwalitatief en betaalbaar’ plan op te stellen, passend binnen het kader van een sociaal- cultureel centrum. GB is van mening dat het visiedocument van de cultuur- en welzijnsorganisaties de deur naar een professioneel theater lijkt open te zetten. Tenslotte wilde GB weten, naar aanleiding van een door de Stichting de Speeldoos aangevraagde raadsdialoog om met fracties in gesprek te gaan over de meerwaarde van de opgestelde visie, of niet eerst het college van B&W aan zet is om inhoudelijk te reageren, voordat de raad in gesprek gaat over de visie.

Wethouder Van de Ven: Speeldoos komt afspraken niet na
In een helder betoog gaf verantwoordelijk wethouder Van de Ven aan dat de afspraken die gemaakt zijn met het bestuur van De Speeldoos, door hen niet zijn nagekomen. Burgemeester en wethouders waren niet betrokken bij het visie document en daardoor ook enigszins verrast. Vanuit het college van B&W is na publicatie onmiddellijk een mail gezonden naar De Speeldoos met het verzoek zich aan de afspraken te houden. Ook is telefonisch contact opgenomen met het Stichtingsbestuur over deze kwestie. Volgens de wethouder heeft de voorzitter van het Stichtingsbestuur bevestigd dat dit initiatief niet in de afspraken zat die met de gemeente gemaakt zijn. Bij het college van B&W heerst het gevoel dat er sprake is van een verruiming van de kaders. Men juicht wel toe dat partijen gaan samenwerken.

Het college heeft als vervolgstap een brief opgesteld die naar De Speeldoos en alle andere deelnemende organisaties van de voorgenomen culturele samenwerking gaat.

Door diverse raadsleden werden onder andere nog vragen gesteld over het vervolgoverleg met diverse deelnemers. Wethouder Van de Ven gaf aan dat er een streep onder het verleden gezet zal worden maar dat niet afgeweken gaat worden van de gestelde kaders.