Home Bestuur & politiek Veel belangstelling voor locaties tijdelijke woningen

Veel belangstelling voor locaties tijdelijke woningen

Ruim 125 Vughtenaren waren maandagavond (10 juli) afgekomen op de presentatie van de meest kansrijke locaties waarop de gemeente Vught tijdelijke woningen wil bouwen. In de zaal van Van der Valk moesten in allerijl stoelen worden bijgeplaatst. Er was op 100 belangstellenden gerekend. Wethouder Jos den Otter benadrukte in zijn inleiding, dat het hier niet om al definitieve locaties gaat maar juist meningen worden opgehaald. Aansluitend werden de locaties in een niet helemaal vlekkeloze presentatie getoond.

Vught: Vaarvonder / Vijverbosweg; De Heun / Paardensteeg;  De Heun / Bosscheweg; Boxtelseweg; Isabellaveld.

Helvoirt: Anton van Duinkerkenstraat; Raamse Loop (oude gemeentewerf); Poitersstraat.

Cromvoirt: Pepereind (oude De Vondst); Pepereind P terrein ((tegenover oude De Vondst);   

Na afloop konden belangstellende bij een foto van de locatie, vragen stellen of persoonlijke opmerkingen achterlaten op een post-it sticker. Hier werd beperkt gebruik van gemaakt, wat de vraag oproept of de gemeente voldoende informatie binnenhaalt om tot een afgewogen voorstel te komen. Al in het plenaire gedeelte stelden bewoners van de Heun vragen over de 2 locaties die in hun buurt werden gepresenteerd. “Als je uitgaat van het minimum van 5 tijdelijke woningen, ontstaat er bij Paardensteeg een parkeerprobleem”. Wethouder Jos den Otter gaf aan dat hij deze reacties graag heeft, “en als dat niet opgelost kan worden, valt deze locatie af.” Over het particulier terrein, hoek Heun / Bosscheweg, waren vragenstellers benieuwd wie dit heeft voorgedragen. Het bleek de eigenaar te zijn die zelf ergens in het oosten van het land woont! “Geen wonder”, luidde de cynische reactie uit de zaal. “Dus geen burger van Vught!”

Vragen uit de zaal over het volledig openbaar maken van alle (ca 93) voorstellen en door wie die waren ingediend haalden het niet. Wel zei men toe dat alle voorstellen zullen worden gepresenteerd onder vermelding van de reden waarom het niet is voorgedragen. Tegen het vermelden van de namen van de indieners verzet de privacywet (VAG) zich.

De voortgang van dit traject is via de site wijinvught.nl/tijdelijk_wonen te volgen. Als alles meezit komen er aan de Wilhelminasingel nog dit jaar 4 proefwoning waardoor alles meer inzichtelijk wordt.