Home Bestuur & politiek Geen tijdelijke woningen op locatie Baarzenschool

Geen tijdelijke woningen op locatie Baarzenschool

Foto: NOVO3

Progressief Liberaal Vught (PLV) diende tijdens de raadsvergadering van 13 maart bij het agendapunt ‘moties vreemd aan de orde van de dag’, een motie in met als titel: ‘tijdelijke woningen op de oude locatie van de Baarzenschool.

PLV had geconstateerd dat de woningnood voor jongeren in Vught hoog is. De locatie Baarzenschool zou een mooie plek zijn voor de bouw van tijdelijke woningen.

De tijdelijke woningen zouden een snelle oplossing kunnen bieden voor het groeiende tekort aan betaalbare huisvesting voor jongeren. Daarnaast hebben jongeren in Vught  te maken met lange wachtlijsten voor reguliere huurwoningen. Hij verzocht in de motie het college een plan op te stellen om op de locatie van de oude Baarzenschool nog dit jaar tijdelijke woningen te plaatsen voor jongeren.

Wel sympathiek

De motie kon de waardering van vele partijen krijgen. Verantwoordelijk wethouder Den Otter voelde eveneens sympathie voor de motie. De locatie vond hij echter ongeschikt. “Het zal een half jaar tot 9 maanden duren voordat er woningen zijn gerealiseerd, mits er geen bezwaren komen”. Daarnaast zou een jaar later de bouw van Lidl aanvangen. Andere fracties wezen op de toegezonden raadsinformatiebrief waarin het college meldt dat er geen tijdelijke woningen meer zullen worden voorgesteld. Dit omdat de procedures niet tot een snellere bouw leiden dan bij de bouw van reguliere woningen. Daarnaast werd opgemerkt dat de locatie Reinier van Arkel in beeld is voor nieuwbouw en dat zou binnen twee jaar gaan plaatsvinden.

De PLV heeft na de politieke beraadslagingen de motie ingetrokken.