Home Bestuur & politiek Extra opvang Oekraïense vluchtelingen

Extra opvang Oekraïense vluchtelingen

Foto: NOVO3

Huisvesting Oekraïense vluchtelingen, tachtig jaar bevrijding en de laatste maanden als eerste burger waren de onderwerpen waarover burgemeester Van de Mortel in Blikveld vertelde.

Opvang
De opvang van Oekraïense vluchtelingen, asielzoekers en statushouders verloopt in goede samenwerking binnen de regio. Ondanks dat het Centraal Opvang Asielzoekers de locatie van Reinier van Arkel ongeschikt achtte voor asielzoekers, heeft Vught zich proactief opgesteld en meer Oekraïense vluchtelingen ontvangen. Dit getuigt van een flexibele en betrokken houding van de gemeente. Aanvankelijk werd Emmaus in Helvoirt als locatie overwogen, maar door financiële overwegingen werd uiteindelijk gekozen voor de Guldenberg, een locatie die uitstekend bleek te voldoen. De ligging van de Guldenberg is goed te noemen. Vluchtelingen werken meestentijds en kunnen zich gemakkelijk verplaatsen, of dat nu met de fiets, lopend of per auto is.

Vrijwilligers
Burgemeester Van de Mortel sprak vol lof over de vele vrijwilligers die de vluchtelingen met hart en ziel bijstaan. Dankzij hen kunnen de nieuwkomers sneller integreren en een bijdrage leveren aan de samenleving. Omwonenden zijn zorgvuldig geïnformeerd en hadden de mogelijkheid tot persoonlijk overleg met de gemeente. Dit zorgde voor veel positieve reacties en versterkt het vertrouwen in de aanpak van de gemeente.

Viering van 80 jaar bevrijding: een feest voor de hele gemeenschap
Met groot enthousiasme kijkt de burgemeester uit naar de viering van tachtig jaar bevrijding. Hoewel de gemeente geen organiserende rol speelt, is er financiële steun geboden om de festiviteiten mogelijk te maken. Een speciaal comité onder leiding van Jeroen van den Eijnde en Jozef Kok zorgt ervoor dat alle activiteiten vlekkeloos verlopen. Van de Mortel is verheugd over de positieve reacties uit de gemeenschap, die in grote getalen betrokken zijn bij het organiseren van de viering. De aankomende evenementen, zoals vermeld in het Klaverblad, beloven een feestelijke tijd te worden voor jong en oud.

Afscheid met trots en dankbaarheid
Na achttien mooie jaren neemt Van de Mortel in april afscheid als burgemeester. Hoewel zijn enthousiasme nog altijd onverminderd groot is, kijkt hij uit naar de toekomst waarin hij zijn tijd kan verdelen over verschillende projecten. Zijn rol als voorzitter van het jeugdfonds blijft hem nauw aan het hart liggen. Anderzijds vindt hij het onvoorstelbaar dat er nog steeds jeugdarmoede is en ouders nog niet de weg weten te vinden om hun armoede tegen te gaan.

Een van die taken die hij na zijn ambtstermijn gaat vervullen maakte hij tijdens de uitzending bekend. In ieder geval zit het politiek bestuurlijk leven er op en daar heeft onze burgemeester geen spijt van.

Beluister hieronder het interview met burgemeester Van de Mortel.

Presentatie: Berry van de Water en Michel Versteeg.
Techniek en editor: Ralph van Dongen.