De raadsvergadering van 6 februari kende een korte agenda met een lange (ongeplande) looptijd. De geagendeerde hamerstukken werden unaniem aangenomen. Bij het agendapunt ‘moties vreemd aan de orde van de dag’ waren er drie moties. Twee moties over De Speeldoos leverden een uitgebreid debat op.
De motie over het stimuleren van EHBO-opleidingen voor jongeren werd ingediend door Gemeentebelangen en Progressief Liberaal Vught. Hans Schuurmans (GB) lichtte de motie toe, die als doel heeft om jongeren beter voor te bereiden op noodsituaties. Er is contact geweest met het Maurick College, dat het idee achter de motie steunde. Tijdens het debat uitten de partijen hun bezorgdheid over het ontbreken van een concreet plan. Mevrouw Beijens (CDA) stelde voor om samen met het Maurick College een plan te ontwikkelen. Bert Timmermans (VVD) vond de motie onduidelijk en Kim Dorna (PvdA/GL) stelde voor om Switch erbij te betrekken. Wethouder Den Otter vond de motie overbodig en stelde voor deze kwestie mee te nemen in overleg met de scholen. De motie werd uiteindelijk ingetrokken.
Moties Speeldoos
De motie ‘Speeldoos, gun Vught een Sociaal Cultureel Centrum’, ingediend door de fracties van CDA, Gemeentebelangen, PvdA-GroenLinks en VVD, werd toegelicht door Bregje Peijenburg (GB). De motie betreurde de vertragende houding van het bestuur van De Speeldoos en riep op tot verkoop van het huidige pand en ondergrond om de Vughtse samenleving een Sociaal Cultureel Centrum te bieden. Oppositieleider Joris Vrensen (PLV) verbaasde zich over de indiening van deze motie en vond deze overbodig en te laat. Pieter van de Meerakker (D66) noemde de motie olie op het vuur en vond deze eenzijdig en tandeloos. Wethouder du Maine vertelde graag weer in gesprek te gaan, waarna Joris Vrensen aangaf eerder al een mediator te hebben voorgesteld. Een meerderheid van de raad aanvaardde de motie.
D66 diende de motie ‘Gun de gebruikers van De Speeldoos duidelijkheid over tijdelijke huisvesting’ in. Pieter van de Meerakker lichtte het toe. De motie betreurde de onduidelijkheid van het college over tijdelijke huisvesting van de gebruikers van De Speeldoos en riep op om zo snel mogelijk duidelijkheid te verschaffen met de gestelde termijn van 1 juli 2025. Wethouder Du Maine gaf aan regelmatig te overleggen met de gebruikers en wilde hen zo min mogelijk belasten met de discussie. Joris Vrensen (PLV) had verwacht dat de wethouder zou zeggen dat de motie niet nodig was, en de wethouder bevestigde dit. Tijdens de discussie gaf D66 aan de motie als steun in de rug te zien. Over de inkomsten voor De Speeldoos bestond enige onduidelijkheid. Na een korte schorsing werd door D66 besloten de motie ongewijzigd te handhaven. De motie werd uiteindelijk verworpen.