Het CDA Vught is ‘niet gelukkig’ met de nieuwe coalitie waarin die partij gaat samenwerken in het nieuwe provinciebestuur met Forum voor Democratie. Dat zei Yvonne Vos (CDA) zaterdag in Blikveld van NOVO3. “Samenwerking botst met onze kernwaarden.”
Kiezers die bij de provinciale statenverkiezingen op Forum voor Democratie hebben gestemd hebben dat niet gedaan op basis van een provinciaal programma, volgens Vos. “Dat was er niet. Er waren alleen landelijk standpunten en de enige die in beeld kwam bij interviews was Thierry Baudet. Dus een stem op Forum in Brabant was een stem op Thierry Baudet. Dan kun je moeilijk zeggen: dat gaan we los van elkaar zien.”
Yvonne Vos verwijst naar een andere discussie in 2010 toen het CDA ook veel kritiek kreeg en intern verdeeld was: de samenwerking met de PVV. “Dat iedereen zich nu opnieuw op het CDA richt en niet op de VVD (die ook deel uitmaakt van de nieuwe coalitie met Forum, red.) is wel te verklaren. Het CDA is een middenpartij met een rechter en linker vleugel.”
Samenwerking met Forum voor Democratie “botst met onze kernwaarden, zoals solidariteit en rentmeesterschap”, vindt het CDA-raadslid. “Als je de klimaatproblemen ontkent, zoals Forum doet, getuigt dat niet van goed rentmeesterschap. Dat botst voor mij en voor een hele hoop leden van het CDA. Dat is de reden dat wij niet staan te popelen om met Forum voor Democratie samen te werken.”
N65
In het gesprek in Blikveld pleitte Yvonne Vos voor uitstel van het besluit over de N65 dat op 14 mei op de raadsagenda staat. “In juni zijn de cijfers van de kadernota en de mei-circulaire bekend. We weten al dat de bedragen die Vught van het rijk gaat krijgen lager worden. We moeten goed bekijken wat dat voor effect heeft.” Vos wil daarop wachten. “We stoppen meer dan 33 miljoen in de N65 en daar zitten nog lang niet alle kosten in. Dadelijk hebben we geen geld meer voor sportvoorzieningen, het sociaal domein en worden de wachtlijsten voor jeugdzorg en wmo nog langer”, denkt Vos. Zij vreest dat de komende jaren een aantal zaken niet kan doorgaan, zoals nieuwbouw van het Zuiderbos (school voor speciaal onderwijs) en uitbreiding van basisschool De Koningslinde. “Als we doorgaan met de N65 moeten we voor dat soort zaken de hand op de knip gaan houden.”
Presentatie: Berry van de Water – Techniek en muziek: Ludo Servais.
Luister hier naar het volledige interview van Blikveld met Yvonne Vos.