Om over een paar jaar nog te kunnen voldoen aan de Europese waterkwaliteitseisen is betere samenwerking nodig met alle betrokken overheden en instanties. Dat zeggen de waterschappen in Brabant, waaronder Aa en Maas en De Dommel.
De reactie komt na wetenschappelijk onderzoek van de Universiteit Utrecht. Daarin wordt gepleit voor veel betere samenwerking omdat waterschappen niet op eigen kracht de waterkwaliteitsdoelen kunnen halen. Daarvoor hebben ze niet genoeg bevoegdheden en maatregelen die ze kunnen nemen.
De Brabantse waterschappen willen snel in gesprek met de betrokken ministeries, de provincies, gemeenten, drinkwaterbedrijven, kennisinstituten, de industrie, de landbouwsector en natuurbeheerders. Nederland loopt het risico op boetes of dwangsommen als in 2027 niet wordt voldaan aan de zogeheten Kaderrichtlijn Water die in Europa geldt.