Home Algemeen ‘We zijn allemaal anders en dat is onze kracht’

‘We zijn allemaal anders en dat is onze kracht’

Studenten Avans Hogeschool en wethouder Vos

Afgelopen donderdag 6 juni was het eindelijk zover. In Novalis overhandigden vijf studenten, Fleur, Romee, Marieke (die helaas niet aanwezig kon zijn), Sas en nog een Fleur, hun eerste magazine: ‘De Kracht van Anders Zijn’ aan wethouder Yvonne Vos.

Wethouder Vos vond de titel erg pakkend. “Dit geeft meerwaarde aan de samenleving en aan onze gemeenschap. Er wordt tegenwoordig te veel op de man afgespeeld. De kracht van anders zijn is perfect gekozen, want iedereen is verschillend. Laten we waarderen dat iedereen verschillend is en lekker doet waar je zin in hebt, zolang je een ander niet tot last bent, dat is mijn motto.”

Fleur, tweedejaars studente aan Avans geeft aan: “Vanuit onze leergemeenschap van Avans hebben we dit magazine gemaakt voor Novalis om onze stigmatisering te doorbreken en te zorgen voor inclusie. We wilden de theatermakers in de schijnwerpers zetten en deze mooie plek in Vught naar buiten brengen.”

(Tekst loopt door onder de foto)

We zijn allemaal anders en dat is onze kracht
De studenten van Social Work zijn ruim zes maanden bezig geweest met het maken van het magazine, dat speciaal gericht is op de theatermakers. In dit proces ontdekten ze dat hun aanvankelijke gedachte dat ze ‘te anders’ waren, ongegrond was. Ondanks hun beperkte ervaring in dit veld, deelden ze verrassend veel overeenkomsten met de theatermakers, zoals moeite hebben om ’s ochtends op te staan. Ze ontdekten ook dat de theatermakers dezelfde menselijke ervaringen hebben, zoals verliefd worden, lachen met vrienden en genieten van televisieprogramma’s.

(Tekst loopt door onder de foto)

Naast het schrijven van teksten, het voeren van interviews en het organiseren van fotoshoots, zijn de studenten erin geslaagd een prachtig magazine te creëren voor de theatermakers. Vanuit hun leergemeenschap hebben ze hard gewerkt om stigma’s te bestrijden en de bekendheid van deze bijzondere mensen te vergroten.

Theatermakers poseren voor de cover van het magazine
Bunga Noz, die intensief bezig is geweest met het fotograferen van de theatermakers vertelt: “Om het poseren makkelijker te maken, hebben we voorbeelden van diverse poses voorbereid waaruit de theatermakers konden kiezen. Sommigen waren sneller klaar dan anderen, en enkelen hadden zoveel plezier in alle poses dat kiezen lastig was.” Rechtenstudent van de Avans Hogeschool heeft een passie voor fotografie. Het was de eerste keer dat ze zo’n grote groep in één keer fotografeerde. Ze houdt zich bezig met verschillende onderdelen in creatieve industrie, zoals model staan, fotografie en het organiseren van fotoshoots. 

Het is vermeldenswaardig dat ook Tijme foto’s heeft gemaakt voor het magazine. Hij zegt: “Ik ben theatermaker, maar hou ook van dansen en fotograferen. Overal waar ik heenga, gaat mijn camera mee.”

(Tekst loopt door onder de foto’s)


Erwin Dekker, de organisator en stimulator voor de theatermakers van Novalis en de studenten van Avans werd in het zonnetje gezet. Erwin is coördinator bij Theaterplaats Novalis en zijn motto is: “Als het er niet is, ga ik het zelf maken”. Hij bewondert de talenten van de theatermakers waar je in eerste instantie een oordeel over kunt hebben.