In de commissievergadering van 16 januari is gesproken over de stand van de statushouders, de voortgang rondom De Speeldoos en de verdieping van de IJzeren Man.
Tijdens de vergadering ontkrachtte wethouder Jos den Otter een bericht in het Brabants Dagblad van 4 januari. Daarin stond dat Vught een achterstand had in het huisvesten van de statushouders. Het zou niet uitzonderlijk zijn want maar 49 gemeenten zouden hun doel gehaald hebben. De fout lag volgens Den Otter echter bij het Centraal Opvang Asielzoekers. Vught heeft de doelstelling van 44 wel gehaald.
De Speeldoos
Tijdens de rondvraag wilde Ton van der Vossen (PvdA-GroenLinks) weten hoe het met de voortgang Speeldoos staat. Aanleiding is een artikel over muziekonderwijs in Utrecht dat wordt gestopt vanwege een subsidieprobleem. Hij wilde graag weten hoe het college in de onderhandeling stond. Volgens wethouder Du Maine is er vanaf september alleen nog sprake van een briefwisseling. Over de onderhandelingen kon de wethouder, conform afspraak, niet veel zeggen. Hij gaf wel aan dat er een bod is gedaan en daar een tegenbod op gevolgd is. Er heeft nog een gesprek plaatsgevonden, maar de partijen zijn niet nader tot elkaar gekomen. De wethouder heeft wel aangedrongen om de gesprekken weer op te pakken.
Gezien de gang van zaken concludeerde Rutger Jans (CDA) dat we in een juridisch formeel proces geraakt zijn. Wethouder Du Maine beaamde dit, maar zag dit graag anders. Van der Vossen wil graag inzage krijgen in de briefwisseling. Aan zijn verzoek wordt voldaan.
IJzeren Man
Mathieu Baudoin (GB) wilde graag weten wanneer de verdieping van de IJzeren Man afgerond is. In zijn beantwoording gaf wethouder De Lange aan dat er een soort van voorlopig onderzoek gedaan is naar de bodemkwaliteit. “Het resultaat daarvan is bekend. Aan de hand daarvan zijn we als college op zoek naar een goed proces hoe je kunt verdiepen. En de vraag blijft of het wel gedaan moet worden. Het wel doen kost geld. Er wordt gezocht naar een partij die het werk kan gaan uitvoeren. Dan worden de risico’s in kaart gebracht of er wel uitgediept moet gaan worden.” Op welke termijn dit gaat gebeuren is nog niet bekend.