Er tekent zich een raadsmeerderheid af voor uitbreiding van Kindcentrum Het Kwartier in het Stadhouderspark in Vught. Gemeentebelangen heeft een voorkeur voor uitbreiding boven nieuwbouw van Het Molenven, al is dat standpunt nog niet definitief. Samen met VVD, PLV en de fractie Rasenberg zou dit betekenen dat een krappe meerderheid van de Vughtse gemeenteraad voorstander is van uitbreiding op de huidige locatie.
Het standpunt van Gemeentebelangen (GB) kan op 25 mei beslissend zijn als de gemeenteraad de knoop doorhakt. “We hebben nog geen definitief standpunt bepaald maar onze voorkeur gaat uit naar uitbreiding van Het Kwartier”, zegt Guus van Woesik (GB). Hij meldt dat zijn fractie nog een aantal zaken over de scholen aan het uitzoeken is alvorens een definitief standpunt te bepalen. Dat gaat onder meer over de kosten die zijn gemoeid met de administratie van gemeenschappelijke voorzieningen die beide scholen weigeren uit te voeren. “Doordat de gemeente dit werk nu doet kost dit zo’n 50.000 euro aan ambtelijke capaciteit”, meldt Van Woesik. Ook wil Gemeentebelangen meer duidelijkheid over de groei van beide scholen. “Als meer ouders in de toekomst bijvoorbeeld kiezen voor een kleinschalige school dan zou Het Molenven over een aantal jaren te klein kunnen zijn. Als het dan gescheiden zit van de Koningslinde gaan we dan noodlokalen neerzetten aan de J.F. Kennedylaan?”, vraagt Van Woesik zich af. Verder moet er meer duidelijkheid komen over de verkeersveiligheid bij de rotonde aan de Loonsebaan als er nieuwbouw voor Het Molenven komt. Die rotonde krijgt dan een extra aansluiting. De Postweg wordt sowieso drukker door de veranderingen aan het spoor.
VVD, PLV en de fractie Rasenberg toonden zich tijdens de commissie op 20 april duidelijk voorstanders van uitbreiding van Het Kwartier. Vooral de voordelen van multifunctioneel gebruik van ruimten en flexibiliteit zijn belangrijke argumenten. Nu Gemeentebelangen ook neigt naar deze keuze lijkt er een raadsmeerderheid van twaalf tegen elf zetels voor uitbreiding van Het Kwartier.
CDA en D66 pleiten voor nieuwbouw voor Het Molenven. Bij uitbreiding van Het Kwartier ontstaat een te groot onderwijscluster. Die massaliteit voor leerlingen en ook in ruimtelijk oogpunt wijzen deze partijen af. PvdA/GL en de SP hebben nog geen standpunt bepaald.