Home Algemeen Peter Strang al zestig jaar verhuizer

Peter Strang al zestig jaar verhuizer

Peter Strang (78) is al zestig jaar actief in het verhuisbedrijf van de familie. In Blikveld vertelde hij vorige week dat hij het bedrijf volgend jaar toch echt gaan overdragen. Maar het blijft wel in de familie.

Verhuisbedrijf Eduard Strang is opgericht in 1881 door Peters opa Eduard Strang. Peter begon zelf in het bedrijf toen zijn vader onverwachts overleed. In eerste instantie samen met zijn broer, maar die stapte er op een gegeven moment uit. “Ik heb het vak geleerd door het te doen, want ik kwam onverwachts en onvoorbereid in het bedrijf. Na al die jaren vind ik het nog steeds leuk. Volgend jaar ga ik het wel officieel overdragen maar dan zal ik echt nog wel een keer binnenlopen. Het bedrijf blijft in de familie, want mijn neef neemt het over, samen met iemand die al heel lang bij ons bedrijf werkt.”

Het geheim van een goede verhuizer? “Voorzichtig zijn en goed communiceren met de klanten. Mensen zijn vaak toch gestrest als ze gaan verhuizen. Er zijn mensen die al vijfenveertig jaar ergens wonen en dan naar een verzorgingstehuis gaan. Die moet je goed adviseren en begeleiden. We hebben echter ook veel militairen verhuisd. Die verhuizen elke drie of vier jaar en zijn niet meer gestrest.”

“Verhuizen is echt een vak,” aldus Strang. “Je moet goed met de spullen om kunnen gaan en weten hoe ze in elkaar zitten. Vooral bij antieke spullen en bijvoorbeeld een vleugel. Eén keer in mijn leven heb ik een piano naar beneden zien vallen van de eerste verdieping. Dat vertellen aan de eigenaar is een moeilijk momentje. Maar dat is gelukkig maar één keer gebeurd. Ook het inladen van een vrachtwagen is een vak apart, maar iedereen die gemotiveerd is, kan het leren. We hebben nu een leuke club, al kunnen we wel extra mensen gebruiken.”

De grootste verandering van de afgelopen zestig jaar zijn de klanten. “Mensen worden lastiger en kritischer. Als je vroeger een afspraak maakte, dan was het goed. Nu moet je alles op papier zetten en dan zeggen ze nog dat iets niet was afgesproken. De wagens daarentegen zijn wel een stuk beter geworden.”

Luister het fragment hieronder terug:

Presentatie Berry van de Water en Michel Versteeg, techniek Maurice van der Vliet, editor Ralph van Dongen.