Home Algemeen Open Kerk Helvoirt viering Goede Vrijdag en Paaswake

Open Kerk Helvoirt viering Goede Vrijdag en Paaswake

Goede Vrijdag
Eindelijk, na drie jaar kan er weer Pasen in gezamenlijkheid in de kerk gevierd worden. Het verhaal op Goede Vrijdag over het lijden van Jezus is herkenbaar voor ons. Het roept haast vanzelf de pijn en wonden op die mensen van nu oplopen. Van mensen die lijden en sterven in een waanzinnige oorlog. Waarom spreken we van Goede Vrijdag? Omdat het troostrijk is dat wij allemaal kwaad zijn op het kwaad en er nooit aan willen wennen. Het gaat ons aan het hart dat Jezus zelf worstelt met zijn angst voor de dood, dat zijn beste vrienden hem in de steek laten en hoe hij aan het kruis schreeuwt om God: ‘God, waar ben je nou?

U bent van harte welkom op Goede Vrijdag 15 april bij Open Kerk Helvoirt.
Aanvang van de viering is om 14.30 uur in de Oude Nicolaaskerk aan de Van Grevenbroeckstraat in Helvoirt.

Paaswake
De Paaswake vindt plaats in de nacht van Stille Zaterdag op Eerste Paasdag. Het is een feest van het licht. We lezen in de Bijbel over de verrijzenis van Jezus en ontsteken weer opnieuw de Paaskaars.

De Paaswake is op zaterdag 15 april aanvang 19.00 uur. De kerk is open vanaf  18.30 uur. De inleiding, van muziek en harp, begint om 19.45 uur.