Een 31-jarige man uit Litouwen moet een jaar de cel in voor de diefstal van autospiegels in vier plaatsen in Brabant. De man sloeg toe in Vught, Veghel, Oirschot en Hilvarenbeek.
In totaal had de dief samen met een metgezel 17 setjes autospiegels van dure auto’s gestolen. De man liep mei dit jaar tegen de lamp bij een controle in Veghel. Een tweede verdachte wist toen te ontsnappen. Van verschillende diefstallen zijn camerabeelden gemaakt en verder had de aangehouden verdachte een rugtas vol autospiegels bij zich. Voor de rechtbank is dat voldoende bewijs.
Al eerder veroordeeld
De buit werd binnen een week binnengehaald tijdens vier nachtelijke strooptochten. Aan de dure auto’s ontstond ook de nodige schade. Volgens de rechtbank gaat het hier om mobiel banditisme. De man uit Litouwen was in 2020 ook al veroordeeld tot celstraf in Oostenrijk voor een soortgelijk feit. Hij krijgt nu dus een jaar cel en moet ook 5500 euro aan schadevergoedingen betalen.