Ruim twee weken lang geen treinen door Vught: werkzaamheden aan het spoor zorgen voor flinke overlast en vertraging. Verder in het nieuws: een dinosaurus van 150 miljoen jaar oud staat tentoongesteld in het Provinciehuis, en Boxtelnaren zijn tevreden, maar óók kritisch over de herinrichting van het centrum. Dit alles en meer is vanaf 19.00 uur te zien op NOVO3.nl.
Geluidsoverlast, verkeershinder en omleidingen: de komende dagen krijgen inwoners van de gemeente Vught er volop mee te maken. Tot 20 oktober wordt er gewerkt aan het spoor. Dan zijn de werkzaamheden afgerond en wordt voor het eerst het tijdelijke spoor en station in gebruik genomen.
Dinosaurussen
Dinosaurussen zijn al miljoenen jaren geleden uitgestorven, maar er worden nog steeds regelmatig fossielen gevonden. Dankzij jarenlang onderzoek en reconstructie door medewerkers van het Oertijdmuseum in Boxtel is nu één zo’n dinosaurus te bewonderen in het Provinciehuis. Het dier, Aurora genaamd, blijft daar nog tot en met 9 november te zien.
Boxtelnaren zijn overwegend positief over de heringerichte Markt en Rechterstraat, zo blijkt uit een evaluatie van de gemeente. De meeste inwoners zien de nieuwe inrichting als een duidelijke verbetering. Wel zijn de meningen verdeeld over autoverkeer: sommigen willen een volledig autovrije zone, anderen geven de voorkeur aan een autoluwe variant. Daarnaast wordt er veel geklaagd over fatbikes en e-bikes, die volgens inwoners gevaarlijke situaties veroorzaken voor voetgangers. Zij pleiten voor een fietsverbod of een duidelijke scheiding tussen voet- en fietspaden.
En er is meer nieuws uit Boxtel: inwoners van Lennisheuvel en Liempde werken samen met de gemeente aan een nieuwe dorpsvisie. Het doel is het eigen karakter van de dorpen te behouden en te versterken. In Lennisheuvel neemt Dorpsberaad RKO het voortouw, in Liempde het samenwerkingsverband Liempde Samen. Een projectgroep met vertegenwoordigers van beide dorpen en de gemeente gaat hiermee aan de slag. Elk dorp krijgt een budget van 25.000 euro om de komende twee jaar plannen te maken voor de lange termijn (10 tot 15 jaar), met thema’s als wonen, onderwijs, zorg, economie, infrastructuur en buitengebied. Alle inwoners kunnen meepraten over de visie, die uiteindelijk door het college van B en W wordt vastgesteld.



