Home Algemeen Gedetineerde veroordeeld tot extra celstraf na mishandeling medewerker PI Vught

Gedetineerde veroordeeld tot extra celstraf na mishandeling medewerker PI Vught

PI - ©Bart Meesters/Meesters Multi Media

Een gedetineerde van de PI in Vught is door de politierechter veroordeeld tot een extra gevangenisstraf van twee maanden voor mishandeling van een medewerker. Ook moet hij de medewerker een schadevergoeding van vierhonderd euro betalen.

De verdachte was niet in de rechtszaal aanwezig. Volgens zijn advocate is zijn gebit beschadigd geraakt toen hij in de isoleercel werd gezet en kan hij niet duidelijk meer praten. Zijn slachtoffer is wel aanwezig. Hij geeft vanaf de publieke tribune aan dat zijn werk voor hem niet meer hetzelfde is sinds het incident. “Ik ervaar nu veel meer een gevoel van onveiligheid als ik aan het werk ben. Ik ben echt veranderd door de mishandeling en ik denk niet dat dat ooit nog verandert.”

Het slachtoffer was in gesprek met de verdachte omdat deze wilde douchen terwijl dat niet kon op dat moment. Onverwachts sloeg hij de medewerker hard op zijn hoofd. Na de rechtszaak legde hij uit dat het nog erger had kunnen aflopen. “Ik kon nog op de alarmknop drukken en uiteindelijk waren er tien collega’s nodig om hem te overmeesteren en naar de isoleercel te brengen. Ik heb geluk dat ik niet out ben gegaan. Hij is een voormalig kickbokser van meer dan twee meter lang. Hij is naar Dordrecht overgeplaatst en daar heeft hij opnieuw iemand mishandeld. Die ging wel out en werd veelvuldig geschopt door deze man. Nu is hij weer terug in Vught maar wel op een andere afdeling.”

Volgens de advocaat van de verdachte handelde hij uit emotie omdat hij al tijden lang veel pijn heeft door een hernia. “Hij voelde zich niet serieus genomen. Hij weet dat hij verkeerd heeft gehandeld en wil de vordering van schadevergoeding betalen.” De verdachte zit een celstraf uit voor eerdere mishandelingen en ook voor deze celstraf komen er meerdere gevallen van geweldsdelicten voor op zijn strafblad. Volgens de rechter heeft hij hier nog niets van geleerd. Volgens haar is een nieuwe celstraf de enige passende straf. Ze gaat mee in de eis van de officier van justitie en veroordeelt de man tot twee maanden celstraf en het betalen van de gevorderde schadevergoeding van vierhonderd euro.

Het slachtoffer noemt dit na de rechtszaak een lachertje. “Hij zocht gewoon een excuus om zijn agressie te kunnen uiten. Twee maanden celstraf is een lachertje in dit geval. Hij zou tbs moeten krijgen, want hij heeft inmiddels alweer iemand mishandeld en de kans is groot dat hij het opnieuw doet. Om twee maanden lachen ze in de gevangenis, dat is wel frustrerend.”